Category: Haberler

Seyhan Kent Konseyi Hayvan Hakları Kozası Toplantısı

kent konseyi hayvan hakları kozası
kent konseyi hayvan hakları kozası

Yine yürütme kurulu kararı ile kurulan hayvan hakları kozamız ile bir araya gelerek, Seyhan Belediye bünyesinde bulunan ve Kihayko yönetiminde bakımları yapılan Kedi Evi ziyaret edilmiş, Seyhan Belediyesini bünyesinde ‘Hayvan Hakları Birimi’ oluşturma amacı ile Seyhan Belediyesi Meclisine gönderilmek üzere ortak bir proje hazırlanmış ve ilgili yazışmalar yapılmıştır. Ayrıca Seyhan Belediye örnek uygulaması Kısırlaştırma Merkezi koza üyeleri tarafından ziyaret  edilerek Böyle bir tesisi kazandıran Seyhan Belediye Başkanımız Akif Akay’ a ve özveri ile çalışmalarını sürdüren Veterinerlik personellerine teşekkür edilmiştir.

Bilişim ve İletişim Kozamızla ‘’ YAPAY ZEKA, Mobil belediye&Akıllı Şehirler’’ konulu Prof. Dr. İbrahim KUŞÇU’ nun yaptığı fırsat ve tehditleri içeren panelle katılımcılarla buluştuk.

Geçmişten günümüze teknoloji, yaşantımızı kolaylaştırıp medeniyetleri geliştirmiştir. Fakat son yıllarda yaşadığımız hızlı gelişim ve dönüşüm, insan – insan ve doğayla- insan ilişkisinde ciddi tehtidler de içermektedir.
Özellikle yapay zeka ve robot teknolojisi alanlarındaki hızlı gelişim, kötü niyetli kullanıcıların elinde yıkıcı sorunlar yaratabileceğini öngörmemiz gerekiyor. Bunun için öncelikle yapılan çalışmalar için, bilim insanlarını ” iyilik için yapay zeka” kapsamında üretmeye çağırmalıyız.
Yapay zeka kapsamında yapılan çalışmalar bütün bilim ve meslek disiplinlerinde kullanım alanı buluyor. Özellikle işsizliğin yoğun olduğu bir durumda gençlerimizi yapay zeka çalışma ve eğitimlerine katılarak iş edinmelerini kolaylaştırabiliriz. Ayrıca kent için yapay zeka uygulamalarını kullanırken sadece bir sorun üzerinden coğrafik çözümler üretmek yerine kentlerimizi yaşayan bir bütün olarak görüp, üreteceğimiz çözümleri de tüm etkenlerle doğru değerlendirmemizin daha doğru bir uygulama olacağıdır.

Read More

Adana’nın Kent Konseyleri Sarıçam’da toplandı.

17 Ekim 2019 Perşembe günü yapılan yürütme Kurulu toplantımızda Yasa ve yönetmelikler gereği oluşturulması gereken Seyhan Kent Konseyi yeni dönem örgütlenme şemasının hazırlanmasına, Kurulması düşünülen Meclislerin hazıronlarının oluşturulup genel Kurullarının yapılmasına, ayrıca oluşturulması düşünülen Çalışma ‘ KOZA’ gruplarının belirlenmesine karar verilmiştir, Eskişehir Odunpazarı Belediyesinde yapılacak olan Türkiye Kent Konseyleri Platform toplantısına da katılım sağlanması, ulusal birikimlerin paylaşılması ve değerlendirilmesi için Seyhan Kent Konseyi Genel sekreteri görevlendirilmiştir. Adana’ nın Kent Konseyleri Sarıçam’ da toplandı.

Adana’ da kurulu olan tüm ilçe konseyleri Adana Kent konseyi ile Sarıçam İlçe Kent Konseyinde bir araya gelerek konseyler  arasında sağlıklı iletişim ve bilgilendirmenin olabilmesi; kaynak kullanımı ve verimliliğin arttırılması için Adana Kent Konseyi bünyesinde bir yapılanmanın sağlanmasının önemi vurgulanmıştır.

Read More

Seyhan Kaymakam Vekili Adana Vali Yardımcısı Mustafa Yavuz’u Ziyaret Ettik

Göreve başlayan Seyhan Kent Konseyi Başkanı Erkan Karakaya ve yürütme kurulu üyeleri Seyhan Kaymakam vekili Adana Vali yardımcısı Mustafa Yavuz’ u ziyaret ederek, Seyhan için birlikte neler yapılabileceği konularında görüş alışverişinde bulundu.

Kent Konseyi Başkanı Erkan Karakaya, ziyaret sonrası yaptığı açıklamada, “Hedefimiz, bir Seyhan vizyonu ve Seyhanlı olma bilincini geliştirmek. Seyhanlının hak ve hukukunu korumak. Seyhan ilçemizde yaşayan vatandaşlarımız arasında sosyal dayanışma kültürünü yerleştirmek. “ dedi

Seyhan Kaymakam Vekili Adana Vali Yardımcısı Mustafa Yavuz’u Ziyaret Ettik

Read More

Seyhan Belediye Başkanı Sn. Akif Kemal Akay’ı Ziyaret Ettik

Bir Seyhan vizyonu ve Seyhanlı olma bilincini geliştirmek. Seyhanlı’ nın hak ve hukukunu korumak,  Seyhan ilçemizde yaşayan vatandaşlarımız arasında sosyal dayanışma kültürünü yerleştirmek. Yönetişim ve yerinden yönetime katkı koymak amacıyla 28.9.2019 tarihinde Seyhan Kent Konseyi yürütme kuruna seçilen kentimizin önemli sivil örgüt temsilcileri ile birlikte Seyhan Belediye başkanımız sayın Akif Kemal Akay’ı makamlarında ziyaret ederek, Seyhanımız için birlikte neler yapabiliriz konularında görüş alışverişinde bulunduk.

Akif Kemal Akay’ı Ziyaret Ettik

Read More

A.B.B. Başkanı Sn. Zeydan Karalar’ı Ziyaret Ettik

Adana Büyükşehir Belediye başkanımız Sayın Zeydan Karalar’ı makamında ziyaret ettik.

Zeydan Karalar’ı makamıdna ziyaret ettik

Sayın Zeydan Karalar’ın geçmiş dönemde Seyhan Belediye başkanlığını yapmış olması nedeniyle çok iyi bildiği Seyhan ilçemizin sorunları üzerinde görüş alışverişinde bulunduk.
Kendisi Seyhan ilçemizin daha yaşanabilir ve daha modern bir yerleşim merkezi olabilmesi için belediye başkanımız sayın Akif Akay’la ve Seyhan kent konseyimizle birlikte yapılabileceklerin en iyisini yapma kararlılığında olduğunu ifade etti.

Read More

Adana Valisi Sn. Demirtaş’ı Makamında Ziyaret Ettik

03. Ekim 2019 Perşembe günü ilk yürütme Kurulu toplantısını yaparak, Seyhan Belediyesi Başkanlığına Konsey binasının yetersizliklerin bilgilendirilmesine, yeni seçilen Yürütme Kurulunun ilgili makamlara yazı ile bildirilip, Adana Valiliği, Adana Büyükşehir Belediye Başkanlığı, Seyhan Belediye Başkanlığı ve Seyhan Kaymakamlığından randevu alınarak ziyaretlerine karar verilmiştir.

Adana valimiz sayın Mahmut Demirtaş’ı makamında ziyaret ettik. Çağdaş, modern bir seyhan için karşılıklı görüş alışverişinde bulunduk. Sayın valimizin kentimize dair görüşlerimizi dinleyerek, çalışmalarımıza katkı koyacağını belirtmesi, Seyhan kent konseyi olarak bize güç ve moral vermiştir. Kendisine bu duyarlılığından dolayı çok teşekkür ediyoruz.

Read More

Seyhan Kent Konseyi Başkanı Erkan Karakaya Oldu

28.9.2019 tarihinde Genel Kurul Divan Başkanlığını Adana Baro Başkanı Av. Veli Küçük’ün yaptığı Seyhan Kent Konseyi kongresine tek liste ile gidildi. Haşmet Biçer’ in Adana Kent Konseyi Başkanı seçilmesi nedeniyle aday olmadığı Seyhan Kent Konseyi Başkanlığına Erkan Karakaya oy birliği ile seçildi.

Seyhan Kent Konseyi Başkanı Erkan Karakaya Oldu

Seyhan Belediye Başkanı Akif Kemal Akay, Genel Kurula yaptığı konuşmada Erkan Karakaya’yı kutlayarak;

 “Kalkınmanın çevre ile nasıl korunacağı ve bu konuda yerel yönetimlerin nasıl konumlanacağını belirlemeyi amaçlayan; kentimizin sorunlarını çözüme ulaştırmayı, kent vizyonunu kente yakışır hale getirmeyi ve hemşehrilik bilincini geliştirmeyi hedeflediğimiz Kent Konseyi’mizin 2. Olağan Genel Kurulu’nu gerçekleştirdik. Adana’ ya ve Seyhan ilçemize hayırlı olsun” dedi.

Seyhan kent Konseyi Yürütme Kuruluna; “Nejat Altınok, Nevin Biçer, Cahit İncefikir, Halid Milli, Semih Karademir, Gürcan Gül, Muzaffer Yüksel, Belkıs Yakıcı, Sıtkı Keskin, Nihat Sözütek, Aslı Bilgin, Cemil Özen, Münir korkmaz, Vecihi Mert Kuşdemir ” seçilmişlerdir.

Read More