Seyhan Kent Konseyi Hayvan Hakları Kozası Toplantısı

kentkonseyi Temmuz 13, 2020
kent konseyi hayvan hakları kozası
kent konseyi hayvan hakları kozası

Yine yürütme kurulu kararı ile kurulan hayvan hakları kozamız ile bir araya gelerek, Seyhan Belediye bünyesinde bulunan ve Kihayko yönetiminde bakımları yapılan Kedi Evi ziyaret edilmiş, Seyhan Belediyesini bünyesinde ‘Hayvan Hakları Birimi’ oluşturma amacı ile Seyhan Belediyesi Meclisine gönderilmek üzere ortak bir proje hazırlanmış ve ilgili yazışmalar yapılmıştır. Ayrıca Seyhan Belediye örnek uygulaması Kısırlaştırma Merkezi koza üyeleri tarafından ziyaret  edilerek Böyle bir tesisi kazandıran Seyhan Belediye Başkanımız Akif Akay’ a ve özveri ile çalışmalarını sürdüren Veterinerlik personellerine teşekkür edilmiştir.

Bilişim ve İletişim Kozamızla ‘’ YAPAY ZEKA, Mobil belediye&Akıllı Şehirler’’ konulu Prof. Dr. İbrahim KUŞÇU’ nun yaptığı fırsat ve tehditleri içeren panelle katılımcılarla buluştuk.

Geçmişten günümüze teknoloji, yaşantımızı kolaylaştırıp medeniyetleri geliştirmiştir. Fakat son yıllarda yaşadığımız hızlı gelişim ve dönüşüm, insan – insan ve doğayla- insan ilişkisinde ciddi tehtidler de içermektedir.
Özellikle yapay zeka ve robot teknolojisi alanlarındaki hızlı gelişim, kötü niyetli kullanıcıların elinde yıkıcı sorunlar yaratabileceğini öngörmemiz gerekiyor. Bunun için öncelikle yapılan çalışmalar için, bilim insanlarını ” iyilik için yapay zeka” kapsamında üretmeye çağırmalıyız.
Yapay zeka kapsamında yapılan çalışmalar bütün bilim ve meslek disiplinlerinde kullanım alanı buluyor. Özellikle işsizliğin yoğun olduğu bir durumda gençlerimizi yapay zeka çalışma ve eğitimlerine katılarak iş edinmelerini kolaylaştırabiliriz. Ayrıca kent için yapay zeka uygulamalarını kullanırken sadece bir sorun üzerinden coğrafik çözümler üretmek yerine kentlerimizi yaşayan bir bütün olarak görüp, üreteceğimiz çözümleri de tüm etkenlerle doğru değerlendirmemizin daha doğru bir uygulama olacağıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir